Ceramiczne kwiaty to podstawa kolekcji Kwiatowej Ceramiki. Florystyczna specjalizacja towarzyszy pracownią niemal od samego początku ich działalności, stąd tak szeroki wybór kwiatów i dopracowane w szczegółach wzory. Wykonanie ceramicznych kwiatów w różnych gatunkach oraz w różnych rozmiarach i wielu wariantach kolorystycznych wymaga precyzji. Dzięki temu tworzone kompozycje kwiatowe stają się uniwersalne i możliwe do wykorzystania w wielu miejscach. Zarówno jako dekoracje dla domu, jak i kompozycje na balkon czy do ogrodu.

Nie są to zwykłe kwiaty z ceramiki, a prawdziwe rękodzieło artystyczne i czysta inspiracja naturą. Jedyne, czego nie można powiedzieć o kwiatach ceramicznych to to, że są to kwiaty sztuczne. Wbrew pozorom są jak żywe, przepełnione czułością i emocjami, towarzyszącym ich powstawaniu.

Ceramiczne kwiaty sprawdzą się jako małe dekoracje na stół, a mogą także upiększyć rabaty kwiatowe i wespół z żywymi roślinami tworzyć niesamowite kompozycje kwiatowe w ogrodzie. Rozpiętość rozmiarów, kształtów i kolorów pozwala na skomponowanie bukietu kwiatów dowolnej wielkości, nadających się na rozmaite okazje, od drobnych bukietów na urodziny, poprzez średnie dekoracje stołu na co dzień, po wielkie kompozycje balkonowe czy ogrodowe.

Ceramiczne kwiaty to unikalne arcydzieło artystyczne. Każdy kwiat jest unikatowy. Precyzyjne wykonanie, wyraziste kolory i pomysłowość w odwzorowaniu natury powodują, że ceramiczne kwiaty nie przestają zadziwiać i wywołują żywiołowe reakcje. 

Otrzymanie lub wręczenie bukietu ceramicznych tulipanów czy maków na długo zapada w pamięć i powoduje, że chwile towarzyszące temu gestowi pozostaną niezapomniane. Kwiaty i rośliny ceramiczne to doskonałe ozdoby do wnętrz, a także świetnie sprawdzą się jako ozdoby do ogrodu.